Sokaklarda yatan adamın dramı
Bursa'nın Mudanya ilçesinde, yıllar evvel ailevi meselelerden dolayı sokaklarda yaşamaya başlayan adamın dramı yürekleri burkuyor.
BURSA , 10 Ekim 2012 Çarşamba, 12:53
Sokaklarda yatan adamın dramı


Eşinden ayrıldıktan sonra bunalıma girip sokaklarda yaşamaya başlayan alkol bağımlısı Metin Ertürk'ün perişan hali görenleri üzüyor. Kaldırımlarda yatan Ertürk'e Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Sevgi Market'in de bulunduğu binada bir oda vererek sahip çıkmıştı. Ertürk'ün kendisine tahsis edilen odayı kullanmayarak sokaklara dönmesi üzerine Başkan Aktürk'ün talimatıyla harekete geçen zabıta ekipleri, emniyet güçlerinin gözetiminde kimsesiz adamı Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Ankara yolu üzerinde bulunan barınma evine teslim etti. Daha sonra burayı da terk eden Ertürk Mudanya sokaklarına geri döndü.
En son Aktürk'ün cadde üzerinde hareketsiz yattığını gören vatandaşların ihbarı üzerine 112 ekipleri bölgeye geldi. Ekipler, Ertürk'ün yaşadığını, fakat aldığı alkol üzerine sokakta üzerini pislemiş bir şekilde yattığını fark etti. Her türlü yardımı reddeden Ertürk, 112 ekibine zor anlar yaşattı.
Mesken tutuğu durağı tuvalet gibi kullanmasından şikayetçi olan Mudanyalılar, Ertük'e sahip çıkılarak soğuklar başlamadan bir an önce sokaklardan kurtarılmasını istiyor.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR