Sosyal medyada gündem oldu: 1+0 daire 2.500 TL!
Kiralık daire fiyatlarındaki artış gündemin en önemli konularından biri olurken, İstanbul Maltepe'de 1+0 olarak 2500 TL fiyat ile kiraya verilen daire sosyal medyada gündem oldu. İlan kısa süre sonra yayından kaldırıldı.
GÜNDEM , 17 Eylül 2021 Cuma, 17:00
Sosyal medyada gündem oldu: 1+0 daire 2.500 TL!

İstanbul'da yüksek kiralar gündemden düşmezken Maltepe'de 2500 TL'ye kiraya verilen 1+0 daire sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Maltepe'de büyük bir hastanenin yakınında, bir plazada yer aldığı ifade edilen dairenin kısa süreli kullanım için kiraya verildiği belirtildi. Daireyi kiralayan kişi kira ücretinin yanında elektrik, su, doğal gaz faturaları ile internet ücreti veya bina aidatı ödemiyor.

Emlak ofisinden alınan bilgiye göre söz konusu binada bunun gibi 14 daire yer alıyor. Ve dairelerin 13'ü tutulmuş durumda. Söz konusu daireleri tedavi için hastaneye gelenlerin ya da hasta yakınlarının kısa süreliğine kiraladığı ve kiralayanların genellikle Lübnan, Mısır, Kuveyt gibi ülkelerden gelenler olduğu belirtildi.

Fiyat ile ilgili yapılan açıklamada ise mal sahiplerinin istekleri doğrultusunda hareket edildiği ifade edildi.

Dairede banyo, tuvalet ve eşyalar bulunuyor. Mutfak ise ortak kullanım alanı. Maltepe bölgesinde kiralık 2+1 yeni binaların fiyatı 3 bin ile 3 bin 500 TL bandında bulunuyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR