Starbucks mağazalarını açıyor!
ABD'li kahve mağazası zinciri Starbucks, perşembe gününden itibaren, yeni tip corona virüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle kapatılan İngiltere genelindeki 150 şubesini açacağını duyurdu.
EKONOMİ , 11 Mayıs 2020 Pazartesi, 15:53
Starbucks mağazalarını açıyor!

Küresel kahve zinciri Starbucks yeni tip corona virüs (Covid-19) pandemisi kapsamında kapanan mağazalarını yeniden açmaya hazırlanıyor.

Şirket, ABD'nin ardından İngiltere genelindeki mağazalarının yaklaşık yüzde 15'ini yeniden açacağını duyurdu. Ancak bu kapsamda, sadece take away (gel-al) ve araca servis hizmetlerinin yapılacağı, müşterilerin mağazada oturmasına izin verilmeyeceği bildirildi.

Bununla birlikte, İngiltere genelindeki tüm mağazaların açılması için hazırlık yapıldığı ve birkaç deponun bu kapsamda faaliyete geçeceği bildirildi.

Starbucks, karantina uygulamalarının başladığı mart ayında tüm ardından İngiltere'deki tüm mağazalarını kapatmıştı.

Konuyla ilgili açıklama yapan bir şirket yetkilisi, "Kapalı kapılar ardında her gün corona virüse karşı standartlarımı iyileştirmek içi çalıştık" diyerek, İngiltere geneline yayılmış mağazalarla başlayacak olan yeniden açma planının, çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığını ve refahını sağlamaya odaklanacağını söyledi.

ÇİN'DE VE ABD'DE MAĞAZALAR ÇALIŞIYOR

Starbucks'ın şu anda Çin'deki mağazalarının yüzde 90'ı faaliyet gösteriyor. Bununla birlikte, Starbucks CEO'su Johnson, geçen pazartesi günü çalışanlarına yolladığı mektupta, şirketin ABD genelindeki mağazalarının yüzde 85'inin bu haftadan itibaren açılacağını duyurmuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR