'Su da satamayınca fuhuşa başladık'
Adana’da para karşılığı erkeklerle fuhuş yapıp, kız kardeşini de pazarladığı iddia edilen Suriyeli 5 çocuk annesi A.V., gözaltına alındı. Polisteki sorgusunda, "Kavşaklarda su satarak hayatta kalmaya çalıştık, eşlerimiz Suriye'de kaldı, kadın ve çocuklar aç kalmamak için bu işe yöneldik" diye ifade verdi.
GÜNDEM , 10 Ağustos 2015 Pazartesi, 09:37
'Su da satamayınca fuhuşa başladık'
Yeşilyuva Mahallesi’nde bir kadının para karşılığı erkeklerle ilişkiye girdiği ve başka kadınları da pazarladığı bilgisini alan Ahlak Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Cep telefonu ile A.V.’i arayan polisler, 2 kadın ile birlikte olmak istediklerini söyledi. Evinin adresini veren A.V., kapıya gelen polisleri içeriye aldı. Kız kardeşi 30 yaşındaki F.V. ile kendisinin fuhuş yapacağını söyleyen A.V.’a memurlar 120 TL ödedi. Para alışverişinin ardından kimliklerini gösteren polisler, abla A.V. ile kızkardeşini gözaltına aldı.

A.V., iç savaştan kurtulmak için 6 ay önce akraba olan eşlerini Suriye’de bırakıp Türkiye’ye kaçtıklarını söyledi. Kavşaklarda su satarak geçinmeye çalıştığını kaydeden A.V., "Benim 5 çocuğum var, kız kardeşimin de 2 tane. Başımızda erkek yok, ev kiraladık, kavşaklarda su satarak geçimimizi sağlamaya çalışıyorduk. Bu da yasaklanınca aç kaldık. Çaresiz bu işe başladık" diye savunma yaptı.

Polisin 2 ay önce de aynı suçtan işlem yaptığı ve hayatta kalabilmek için fuhuş yaptığını itiraf eden F.V. ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Fuhuşa aracılık yapmak suçundan adliyeye sevk edilen A.V. ise tutuklandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR