Süper Lig ekibi Ankaragücü'ne transfer yasağı getirildi
Süper Lig ekibi Ankaragücü'ne transfer yasağı getirildi. Sarı-lacivertli kulübün Başkanı Fatih Mert çarpıcı gelişmeyi doğrulayıp "Bu sıkıntıyı çözmeye çalışıyoruz" dedi.
SPOR , 28 Aralık 2020 Pazartesi, 12:03
Süper Lig ekibi Ankaragücü'ne transfer yasağı getirildi

Süper Lig ekiplerinden MKE Ankaragücü'nde çarpıcı bir gelişme yaşandı. A Spor'un geçtiği son dakika haberine göre, Başkent ekibine transfer yasağı getirildi.

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, TRT Spor'a yaptığı açıklamada, "Geçmiş dönemden kalan iki dosyanın ihtar süreleri dolmak üzere. Birkaç gün içerisinde transfer yasağı konu olacak. Yönetimde üçüncü transfer dönemim, üçüncü kez transfer yasağı geliyor. Maddi sıkıntıları çözmek için uğraşacağız. Ocak ayında transfer yapamayacağız, Eylül ayına kadar bu sorumları çözmemiz gerekiyor. Çözemezsek de elimizdeki kadro ile devam edeceğiz, alternatifli bir kadromuz var ve böyle mücadele edeceğiz. Bu transfer yasağı sorununu çözemesek de yapacak bir şey yok" dedi.

"TFF İLE YAYINCI KURULUŞUN GÖRÜŞMELERİ SÜRÜYOR"

Yayıncı kuruluşun ödeme planı hakkında da konuşan Fatih Mert, "beIN SPORTS, ligde oynandığı kadar para ödemek istiyor, bu da doğal olarak sorun çıkarıyor. TFF ile yayıncı kuruluş arasındaki görüşmeler devam ediyor, bu hafta içerisinde çözülmesini bekliyoruz" şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR