Takipsizlik kararına yapılan itiraz reddedildi! Kadirova dosyası kapandı
AK Parti Milletvekili Şirin Ünal'ın evinde bakıcı olarak çalışan Özbek vatandaşı Nadira Kadirova'nın şüpheli ölümüne ilişkin sürdürülen soruşturmada verilen takipsizlik kararına yapılan itirazı, Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği reddetti. Kararda, verilen kovuşturmaya yer olmadığına ilişkin kararın, "usul ve yasaya uygun olduğu" belirtildi. Verilen ret kararın kesin karar olduğuna da işaret edildi.
GÜNDEM , 08 Mayıs 2020 Cuma, 11:04
Takipsizlik kararına yapılan itiraz reddedildi! Kadirova dosyası kapandı

Ünal'ın evinde bakıcı olarak çalışan Kadirova, 23 Eylül 2019 günü kendisine ait odada silahla vurularak, hayatını kaybetmişti. "Cinayet mi intihar mı" tartışmasına neden olayla ilgili başlatılan soruşturmada, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 3 Mart tarihinde takipsizlik kararı vermişti.

SAVCILIK İNTİHAR DEMİŞTİ

Takipsizlik kararında, "Nadira Kadirova'ya yönelik cinsel saldırı iz ve emaresine rastlanılmamıştır. Olay tarihinde Nadira Kadirova'nın bulunduğu odanın kapılarını içeriden kilitleyerek odada yalnız başına iken daha önceden alarak odada sakladığı Baretta marka silahı kalp üzerine dayayıp bir el atış yapmak suretiyle intihar ettiği ve kaldırıldığı hastanede vefat ettiği, onu intihara azmettiren, teşvik eden, intihar kararını kuvvetlendiren ve intiharına herhangi bir şekilde yardım eden kişi yada kişilerin bulunmadığı anlaşılmıştır" denilmişti.

AİLENİN AVUKATI İTİRAZ ETTİ

Ailenin avukatı, olayın bir cinayet olduğu, olay yeri incelemesi esnasında zorunlu delillerin gereğince toplanmadığını savunarak, savcılığın verdiği takipsizlik kararına itiraz etti. Ankara 2. Sulh Ceza Hakimliği yapılan itirazı 5 Mayıs tarihinde karara bağladı.

KESİN RET

Kararda, "Yapılan incelemede itirazın süresinde olduğu anlaşılmakla, kovuşturmaya yer olmadığına dair karar usul ve yasaya uygun olup, yine kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilirken gösterilen gerekçelerin dosya içeriğine uygun olduğu, ileri sürülen itiraz nedenlerinin ise yerinde olmadığı anlaşılmakla itirazın reddine karar verilmiştir" denildi. Kararda, verilen ret kararın kesin karar olduğuna da işaret edildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR