Taksim'de CHP mitingi öncesi bomba ihbarı!
Cumhuriyet Halk Partisi'nin bugün saat 18.00'de Taksim Meydanı'nda düzenleyeceği "Barış ve Demokrasi Mitingi" öncesi alanı boşaltan polis ekipleri, alanda bomba araması yaptı.
GÜNDEM , 24 Temmuz 2016 Pazar, 16:16
Taksim'de CHP mitingi öncesi bomba ihbarı!
Cumhuriyet Halk Partisi'nin bugün saat 18.00'de Taksim Meydanı'nda düzenleyeceği "Barış ve Demokrasi Mitingi" öncesinde yoğun güvenlik önlemi alındı. Miting öncesi alanı boşaltan polis ekipleri, alanda bomba araması yaptı.

ALANA GELEN VATANDAŞLAR ANONSLARLA UYARILDI

Mitinge katılmak için saatler öncesinden alana gelen vatandaşlar, polis aracından yapılan anonsla uyarıldı. Yapılan anonsta "Dikkat dikkat polis konuşuyor. Güvenlik nedeniyle alanı boşaltalım. Alanda arama yapılacaktır" denildi. Anonsla birlikte alanda bulunan vatandaşlar, polis bariyerlerinin dışına alındı.

KORKULAN OLMADI

Bomba imha uzmanı ekipler, polis köpekleriyle birlikte alanda arama yaptı. Aramaların ardından vatandaşlar, üst araması yapılarak yeniden TaksimMeydanı'na alınmaya başlandı.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ HAD SAFHADA

Miting nedeniyle Özel Harekat polisleri Taksim Meydanı ve çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı. Çok sayıda sivil polisin de görev aldığı güvenlik önlemleri çerçevesinde Taksim Meydanı'nda İtfaiye, Ambülans ve TOMA, araçları hazır bekletiliyor.TRAMVAY SEFERLERİ İPTAL

Tünel'den Taksim Meydanı'na yapılan nostaljik tramvay seferleri de miting nedeniyle iptal edildi.

AK PARTİLİLER TRT BİNASI ÖNÜNDEN TAKSİM'E YÜRÜYECEK

CHP'nin darbeye karşı düzenlediği "Cumhuriyet ve Demokrasi" mitingine katılacak olan AK Partililer, Tepebaşı TRT binası önünden Taksim Meydanı'ndaki miting alanına yürüyecek.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, milletin hep birlikte gösterdiği cesaret ve kararlılıkla başarısızlığa uğratıldığı belirtildi.

Bütün siyasi partilerin ve her kesimden insanın, darbeye karşı meydanlara çıkmaya ve demokrasi nöbeti tutmaya devam ettiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Meselenin 'memleket meselesi' olduğunu bilen AK Parti kadroları, CHP'nin Taksim Meydanı'nda darbeye karşı düzenlediği Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi'ne katılım sağlayacak.

"CHP'Lİ VATANDAŞLARIMIZIN SESİNE ORTAK OLACAĞIZ"

Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Müezzinoğlu, TBMM Başkanvekilimiz Ayşe Nur Bahçekapılı, TBMM Grup Başkanvekilimiz Mehmet Muş, İl Başkanımız Dr. Selim Temurci, İstanbul Milletvekilimiz Mihrimah Belma Satır, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş ve il yöneticilerimiz, CHP'li vatandaşlarımızın darbeye karşı yükselecek seslerine ortak olacak.

Heyetimiz, teşkilat mensuplarımızla birlikte Tepebaşı TRT binası önünden Taksim Meydanı'ndaki miting alanına yürüyecek."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR