Tecavüz zanlısı Gökhan Demirkol'a yakalama kararı
Oyuncu Gamze Özçelik'e tecavüz ettiği iddiasıyla verilen hapis cezaları Yargıtay tarafından bozulan ve hakkında yakalama kararı çıkarılan Gökhan Demirkol'un yargılanmasına devam edildi.
GÜNDEM , 06 Haziran 2013 Perşembe, 11:42
Tecavüz zanlısı Gökhan Demirkol'a yakalama kararı

Mahkeme heyeti, Demirkol hakkında kırmızı bülten çıkartılması talebiyle Interpol Daire Başkanlığı'na müzekkere yazılmasına karar verdi    Oyuncu Gamze Özçelik'e tecavüz ettiği iddiasıyla yapılan yargılamada verilen hapis cezaları Yargıtay tarafından bozulan ve hakkında yakalama kararı çıkarılan eski milli basketbolcu Gökhan Demirkol'un yargılanmasına devam edildi.

Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, Gamze Özçelik'in avukatı  Makbule Tanış  ile Gökhan Demirkol'un avukatı Rıdvan Yıldız katıldı. Hakkında yakalama kararı çıkarılan Gökhan Demirkol ise duruşmada bulunmadı.

Duruşmada avukat Makbule Tanış, sanık Demirkol'un, yurt dışına kaçma ihtimali olduğunu belirterek, yurt dışında yakalanması için hakkında yakalama emri çıkartılması gerektiğini savundu. Gökhan Demirkol'un avukatı Rıdvan Yıldız ise müvekkilinin yurt dışına çıkmasının mümkün olmadığını ifade ederek, yakalama emri için infazın beklenmesini talep etti.

Mahkeme heyeti, sanığın daha önce bildirdiği adresten ayrılmış olduğu ve yakalama emrinin infaz edilemediğini göz önünde bulundurarak, delilleri karartarak kaçma şüphesi olduğu için tutuklanmasına, sanık hakkında kırmızı bülten çıkartılması talebiyle İnterpol Daire Başkanlığı'na müzekkere yazılmasına karar verdi.

Davanın geçmişi

Oyuncu Gamze Özçelik'e 1 Temmuz 2004 tarihinde Kemer'deki bir otel odasında tecavüz ettiği iddiasıyla Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Gökhan Demirkol, 25 Aralık 2006'da 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmış, 30 Kasım 2005 tarihinde tutuklanmış ve 8 ay 10 gün cezaevinde kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.  Karar, 9 Haziran 2008 tarihinde Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin oy birliğiyle bozulmuş, Yargıtay'ın bozma kararı üzerine yeniden yargılama süreci başlatılmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR