Telefon dolandırıcısı kadın suçüstü yakalandı
Adana'da kendini polis ve savcı olarak tanıtıp dolandırıcılık yapan şebekenin, kandırdığı kişilerin hesabına para yatırdığı 31 yaşındaki Türkan Y., bankada suçüstü yakalandı. Eşi cezaevine girince çocuklarına bakabilmek için çeteye yardım ettiğini itiraf eden kadının verdiği bilgiler doğrultusunda dolandırıcılar 37 yaşındaki N. A. ile 30 yaşındaki İ. E. de yakalandı.
GÜNDEM , 04 Haziran 2015 Perşembe, 14:55
Telefon dolandırıcısı kadın suçüstü yakalandı
Adana Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, dolandırıcıların ağına düşen Antalya'da oturan 45 yaşındaki Mehmet Deveci'nin 50 bin lira yatırdığı hesabın Türkan Y.'ye ait olduğunu belirledi. Banka ile temasa geçen ekipler, Türkan Y.'yi merkez Seyhan İlçesi'nin İstiklal Mahallesi'ndeki banka şubesinden parayı çekerken suçüstü yakaladı.

Türkan Y.'nin bankadaki hesap hareketlerini takibe alan polis, Malatya'da çiftçilik yapan 55 yaşındaki Abdullah Erdoğan'ın da 96 bin TL'yi kadının hesabına havale ettiği saptandı. Abdullah Erdoğan'ın yatırdığı para da bloke edildi. Türkan Y.sorgusunda, dolandırıcılık şebekesinin elebaşı N. A. olduğunu söyledi. Akbulut ile temaslarını İ. E.'nin sağladığını ileri süren Türkan Y., "Eşim cezaevine girdi. İki çocuğumla ortada kaldım. Hem eşime, hem de çocuklarıma bakabilmek için iş aradım, bulamadım. Mahalleden tanıdığım İ.E, beni N. A. ile tanıştırdı. N.de 5 değişik bankadan hesap açtırmamı söyledi. Hesabıma para gelince N., İ'ye söyleyecek, o da bana haber verecekti. Ben parayı çekip teslim edince de bana harçlık verecekti" dedi. 

Türkan Y.'nin ifadesi üzerine harekete geçen ekipler, telefonla dolandırıcılık yapmak suçundan daha önce 5 kez gözaltına alınan N. A. ile  İ. E.'yi yakaladı. Türkan Y., N. A ile  İ. E. sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR