Terim'den 'Milli Takım' açıklaması
Milli Takım teknik direktörlüğü için adı geçen Fatih Terim, konula ilgili bir açıklama yaptı. Terim, milli göreve hazır olduğunu söyledi ve ekledi: "Galatasaray beni bırakmadıkça Galatasaray'ı bırakmam."
SPOR , 21 Ağustos 2013 Çarşamba, 08:43
Terim'den 'Milli Takım' açıklaması

Milli Takımlar Teknik Sorumlusu ve A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, görevinden istifa etti. İstifa kararının ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Fatih Terim ile görüşmek için Galatasaray'ın kapısını çaldı.

Demirören telefonla Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ı arayarak teknik direktör Terim ile görüşmek için izin istedi. Aysal da federasyonun Terim'le görüşme isteğine olumlu yanıt verdi.

Galatasaray'ın resmi sitesinde konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

"Bugün saat 19:25'te, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı sayın Yıldırım Demirören, bizzat başkanımız sayın Ünal Aysal'ı telefonla arayarak Abdullah Avcı'nın A Milli Takım Teknik Direktörlük görevinden bugün (öğleden sonra) itibarıyla resmen ayrıldığını, bu çok önemli milli görev için Galatasaray'dan anlayış ve Fatih Terim ile görüşmek için izin istediğini bildirmiştir.

Başkanımız bu görüşme için istenen onayı vermiş olup, Galatasaray'ın karar ve şartlarını, sayın Fatih Terim ve TFF arasında işbirliği konusunda bir mutabakat hasıl olması halinde ayrıca kendilerine iletileceğini bildirmiştir. Gelişmelerden kamuoyu ayrıca haberdar edilecektir."

'GALATASARAY BENİ BIRAKMADIKÇA BIRAKMAM'

Demirören ile Terim'in bugün bir araya gelmeleri beklenirken, tecrübeli teknik adamdan da bir açıklama geldi.

Galatasaray'ın resmi internet sitesinden yayınlanan açıklamada Terim, "Galatasaray'ı damarlarında hisseden, her zaman olduğu gibi Galatasaray'ı yaşayan ve yaşamaya devam edecek olan, Türk futbolu ve futbolun geleceği için kendinden vazgeçmeye hazır biri olarak öncelikle 48 saattir medyada yazılıp çizileni, bilip bilmeden yapılan yorumları, niyeti kendinden menkul tespitleri, sosyal mecralarda konuşulan her şeyi yakından takip ettiğimin bilinmesini isterim" ifadelerini kullandı.

Milli Takımla adının anılmasının gurur verici olduğunu vurgulayan tecrübeli teknik adam, hayatının her anını ülke futbolunun başarısı ve geleceği için yardımcı olacağının kimsenin kuşkusu olmaması gerektiğini söyledi.

Fatih Terim, kendini Galatasaray'a adamış ve bu ailenin bir ferdi olmaktan her zaman gurur duymuş birinin Galatasaray'dan vazgeçeceğine inanmak gerçek dışı olduğunu ve Galatasaray'ın kendisini bırakmadıkça sarı-kırmızılıları bırakmayacağını da sözlerine ekledi.

Terim son olarak, "Her zaman olduğu gibi doğru, yorum katılmamış, maniple edilmemiş bilgilerin ve haberlerin tarafımdan doğru zamanda verileceğinden de kimsenin kuşkusu olmasın" ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR