Teşekkürler TOFAS
Gaziantep'te düzenlenen Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası Finali'nde Pertevniyal'e 73-56 mağlup olan Bursa temsilci turnuvayı 2. bitirdi.
SPOR , 21 Mayıs 2012 Pazartesi, 09:28
Teşekkürler TOFAS
 Zorlu final maçında etkili başlayan Pertevniyal, Ramazan ile etkili oldu. TOFAŞ ise ilk bölümlerde skor üretmekte zorlandı. Maçın ilk beş dakikalık dilimi Pertevniyal'in 7-4 üstünlüğü ile geçildi. Sonraki dakikalarda Pertevniyal farkı açmaya devam etti ve ilk periyodu 18-12 önde tamamladı. Mücadelenin ikinci periyodu ise büyük çekişmeye sahne oldu. Yaptığı başarılı savunma ile rakibini yakalayan Kırmızı Beyazlılar, yine oyunun kontrolünü rakibine kaptırarak ilk yarıyı 38-32 geride kapattı.

FARKI KORUDU

Üçüncü periyotta her iki takım buldukları basketlerle birbirlerine karşılık verirlerken aradaki farkı koruyan Pertevniyal son beş dakikaya ise 47-41 önde girdi. Lacivert Beyazlılar final periyoduna ise 57-47 önde girdi. Son periyoda istediği gibi başlayamayan takımımız karşısında üstünlüğünü sürdüren Pertevniyal bulduğu basketlerle farkı 13 sayıya kadar çıkardı ve skor 63-50 oldu. Farkı koruyan Lacivert Beyazlı ekip karşılaşmadan ise 73-56 galip ayrıldı ve şampiyon oldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR