Trabzonspor'da şok gelişme! TFF'ye başvurdular
Trabzonspor'da kadro dışı bırakılan Burak Yılmaz ile Onur Recep Kıvrak, alacaklarının ödenmediğini gerekçe göstererek TFF'ye ihtarname gönderdi, tek taraflı fesih hakkını kullanarak serbest kalmayı talep etti.
SPOR , 11 Aralık 2018 Salı, 13:46
Trabzonspor'da şok gelişme! TFF'ye başvurdular

Trabzonspor'da kadro dışı bırakılan Burak Yılmaz ve Onur Recep Kıvrak, alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle noter aracılığıyla Türkiye Futbol Federasyonu'na ihtarname gönderdi.

"Profesyonel futbolcuların statüsü ve transfer talimatının" 28. maddesine dayanarak alacaklarının ödenmesini isteyen iki kaptan Burak Yılmaz ve Onur Recep Kıvrak, tek taraflı fesih hakkını kullanarak serbest kalmayı talep etti. Trabzonspor, ihtarnamenin kulübe tebliğinden 30 gün sonra içerisinde iki futbolcuya da geçmiş alacaklarını ödemediği takdirde Burak Yılmaz ve Onur Recep Kıvrak var olan sözleşmelerini tek taraflı fesih edecek ve transfer döneminde serbest oyuncu statüsüne düşecek.

BORDO-MAVİLİ KULÜPTE TEPKİ VAR

Sporx'de yer alan habere göre; yaşadığı ekonomik sıkıntıdan dolayı futbolcularına ödeme yapmakta zorlanan Trabzonspor'da kadroda yer alan futbolcuların kulübe herhangi bir ihtarname çekmeyip, iki kaptan Burak Yılmaz ve Onur Recep Kıvrak'ın sözleşme fesih için noter aracılığıyla ihtarname göndermesi bordo-mavili camiada tepki ile karşılandı.

Burak Yılmaz ve Onur Recep Kıvrak'ın TFF'ye gönderiği ihtirnamede dayanak olarak kullandığı "Profesyonel futbolcuların statüsü ve transfer talimatının" 28. maddesi şu şekilde;

"Kulüp futbolcunun ücretlerini ödemekte temerrüde düştüğü ve/veya futbolcunun sosyal güvenlik haklarını ihlal ettiği takdirde, futbolcu sözleşmesini feshetmek arzusunda ise, kulübüne ve bilgi için TFF'ye noterden keşide edeceği bir ihtarname ile 30 gün içerisinde ücretinin ödenmesini ve/veya sosyal güvenlik haklarının yerine getirilmesini bildirmek zorundadır. Kulüp, söz konusu mehile rağmen ücretini ödemediği ve/veya sosyal güvenlik haklarını yerine getirmediği takdirde, futbolcu mehilin sona ermesinden itibaren ancak 7 gün içinde sözleşmesini feshedebilir"

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR