Trafiği birbirine katan magandalar yakalandı!
İstanbul Şişli'de asker uğurlamak için Kağıthane tünelini trafiğe kapatarak drift yapan magandalar yakalandı.
GÜNDEM , 04 Şubat 2020 Salı, 15:30
Trafiği birbirine katan magandalar yakalandı!

Şişli'de toplanan bir grup maganda, asker uğurlamasında bir araya gelerek trafiği birbirine katmıştı. Magandalar, Piyalepaşa Bulvarı'nda bir süre durarak trafiği aksatmıştı. Daha sonra Kağıthane Tüneli'ne doğru ilerleyen şehir magandaları, tünelde kısa bir ilerleyişin ardından durup yolu kapatmıştı. Ardından yanlarındaki motosikletle abartı egzozla ses çıkarıp drift atmışlardı. Şehir magandalarının tüneli kapatmasına, diğer sürücüler korna çalarak tepki göstermişti.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Ekipler Amirliği ekipleri mandaları yakalamak için çalışma başlatmıştı. Yapılan çalışmalar neticesinde 16U7809 plakalı araç sürücüsü Y.Ü. , 34 US 9120 plakalı motosiklet sürücüsü M.E.T yakalandı.

8 BİN 746 TL PARA CEZASI KESİLDİ

Sürücü Y.Ü. ye, "belgesiz araç kullanmak" maddesinden 2 bin 473 TL, "herhangi bir zorunluluk olmaksızın karayollarında dönüş kuralları dışında bilerek ve isteyerek aracın el freninin çekilmesi suretiyle veya başka yöntemlerle aracın ani olarak yönünün değiştirilmesi veya kendi etrafında döndürülmesi" maddesine istinaden 6 bin 141 TL, "karayollarında kamunun rahat ve huzurunu bozacak veya kişilere zarar verecek şekilde özel amaçlarla keyfi ya da kasıtlı davranışlarda bulunarak yaya ve araç trafiğinin seyir emniyetini ihlal etmek suretiyle tedbirsiz ve saygısız davranışlarda bulunarak araç sürme " maddesinden 132 TL olmak üzere toplam 8 bin 746 TL para cezası kesildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR