Trump ekibinden 'seçimlerde yolsuzluk' ödülü: Tam 1 milyon dolar!
ABD'de Texas'ın Cumhuriyetçi Vali Yardımcısı Dan Patrik, seçimlerde hile yapıldığına dair kanıt getirene 1 milyon dolar ödül (7 milyon 680 bin TL) vadetti.
DÜNYA , 12 Kasım 2020 Perşembe, 23:42
Trump ekibinden 'seçimlerde yolsuzluk' ödülü: Tam 1 milyon dolar!

"Başkanlık seçimlerinde Başkan Trump'ın yolsuzluk yapıldığına dair iddialarına katılıyorum ve yasa dışı oyların geçersiz sayılmasına ilişkin çabalarını destekliyorum" diyen Patrick, "Başkan Trump'ın çabaları sadece bu seçimin sonucu bakımından değil, demokrasimize ve gelecek seçimlere olan güveni sağlaması açısından da hayati önem taşıyor" ifadelerini kullandı.

Teksas Etik Komisyonu eski başkanı Jim Clancy ise, Trump'ın yolsuzluk iddialarını kanıtlamak için nakit para vermenin uygun olmayacağını söyledi.

Patrick ayrıca vaat edilen 1 milyon doların Trump'ın seçim kampanyası için toplanan paradan ödeneceğini de sözlerine ekledi.

Trump, 3 Kasım'da yapılan seçimlerde yasa dışı oyların sayıldığı, oy sayım merkezlerine Cumhuriyetçiler'in alınmadığı gibi bir dizi iddiada bulunmuştu.

Ancak bu iddialarına henüz herhangi bir kanıt gösteremeyen Trump bu nedenle Cumhuriyetçi kanattan da eleştirilerin hedefi olmaya başlamıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR