Trump'tan hükümeti kapatma tehditi!
ABD-Meksika sınırına inşa edilmesi planlanan duvar hakkında Demokrat Partililerle bir araya gelen ABD Başkanı Trump, anlaşma sağlanamadığını belirtti ve hükümeti kapatma tehdidinde bulundu. Trump, gerçekleşen görüşme sonrasında, "Demokratlarla bir anlaşmaya varılması olanaklı değildi" açıklamasında bulundu.
DÜNYA , 11 Aralık 2018 Salı, 20:47
Trump'tan hükümeti kapatma tehditi!

ABD-Meksika sınırına inşa edilmesi planlanan duvar hakkında Oval Ofiste açıklamalarda bulunan ABD Başkanı Trump, "Demokratlarla bir anlaşmaya varılması olanaklı değildi" dedi.

Ayrıca Trump'ın, Demokrat Partililerle bir araya geldiği toplantı sırasında, Senatör Chuck Schumer ve Temsilciler Meclisi Üyesi Nacy Pelosi ile Beyaz Saray muhabirlerinin önünde bir tartışma yaşadığı da aktarıldı.

Öte yandan ABD başkanının,

ABD Başkanı Donald Trump, bugün içerisinde Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Demokratların ABD-Meksika sınırına örülecek duvarın finansmanında kullanılacak fonun bütçesine onay vermemeleri durumunda, ABD ordusunun duvar yerine bariyer inşa edeceğini söylemişti.

Trump yönetimi, ABD-Meksika arasındaki sınıra inşa edilmesi planlanan duvar için 5 milyar dolarlık bir fon arayışında ancak duvar inşasına Demokratlardan gelen karşı çıkışın, hükümetin kapanmasına yol açabileceği belirtiliyor.

Trump'ın duvar inşa etme ajandasını desteklemeyen Demokratlar ve bazı Cumhuriyetçi siyasetçiler, ABD başkanına Kongre'de göçmenlik sisteminin yeniden yapılandırılmasını konusunda birlikte çalışma çağrısında bulundu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR