Türk mü, yabancı mı?
Bursaspor'da Yattara'nın Türk statüsünde henüz oynayıp oynayamayacağı belirsizliği sürüyor.
BURSASPOR , 29 Haziran 2012 Cuma, 14:50
Türk mü, yabancı mı?
Bursaspor'un transfer için Bursa'ya getirdiği Yattara'nın Türk statüsünde oynayıp oynamayacağı konusunda Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yazı beklendiği öğrenildi. Konuyla ilgili konuşan tecrübeli futbolcu, "Türk kimliğim var, yazıyı bekliyorum" dedi.

TÜRK STATÜSÜNDE OYNAYABİLECEK Mİ?

Bursaspor'da Yattara'nın Türk statüsünde henüz oynayıp oynayamayacağı belirsizliği sürüyor. 2008 yılında yaptığı başvuru sonrası 2010 yılında Türk vatandaşlığına geçerek İbrahim Üçüncü ismini alan Yattara'ya o dönemde Türkiye Futbol Federasyonu, yerli statüsünde oynama izni vermedi. Gineli futbolcunun başvurusunu 2008 yılında gerçekleştirdiğini hatırlatan yetkililer, talimata göre yerli statüsü kazanabilmesi için vatandaşlık başvurusunu yaptıktan sonra aralıksız 5 yıl Türkiye'de top koşturması gerektiğini belirtmişti.


FEDERASYONDAN YAZI BEKLENİYOR

Yattara dün gece geç saatlerde Bursa'ya gelmesine rağmen bugün sağlık kontrolüne götürülmedi. Yattara'nın Türk statüsünde oynaması konusunda Federasyon ve Bakanlığa başvuru yapıldığı ardından da yazının beklendiği ifade edildi.


YATTARA'NIN MENAJERİ ADEM CEBECİ: "YATTARA'NIN KARİYERİ SÖZ KONUSU"

Yattara'nın menajeri Adem Cebeci, iki tarafın da ortaya koyduğu neticelerin bugün netlik kazanacağını ifade eden Cebeci, "Dün akşam geldik bugün yönetimle görüşeceğiz. Bugün netlik kazanacak imza atıp atmayacağımız. Buraya gelmeden önce bir şeyler konuşulup anlaşıldı o yüzden buraya geldik. İnşallah hayırlısı olur. Türk statüsünde oynayıp oynamayacağı konusunda başvuruyu yaptık. Bize bildirecekler. Biz de, 'Oynamasa etkiler mi?' sorusunun cevabını bekliyoruz. Umarım böyle olumsuz bir cevap gelmez. Sonuçta Yattara'nın futbol kariyeri söz konusu. Bursaspor'da oynamayacaksa biz de ona göre karar alacağız. Türk statüsünde oynarsa Bursaspor kulübü adına çok büyük avantaj olacak. Problem olacağını düşünmüyoruz" diye konuştu.

YATTARA: "TÜRK KİMLİĞİM VAR. FEDERASYONUN CEVABINI BEKLİYORUZ"

Bursaspor ile anlaşmak için bekleyen Yattara ise şunları söyledi:
"2010 yılında Türk Statüsü'ne geçtim kimliğim var. Türk statüsünde oynamayı umut ediyorum. Federasyonun cevabını bekliyoruz. Bursaspor büyük bir takım ve büyük bir camia. Bursaspor'a karşı daha önce Bursa'da maçlar oynadım. Bursaspor'u biliyorum. Bursaspor'un çok iyi taraftarı var. İnşallah Bursaspor formasını giyebilirim. Coşkulu taraftarın önüne çıkmak istiyorum."


Haber: Emrah Güler

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR