Türkiye en çok o kuruma güveniyor!
Konsensus Araştırma ve Danışma Şirketi, Türkiye'de en güvenilen kurumun hangisi olduğuna dair bir kamuoyu araştırması yaptı. Araştırma sonucunda, en güvenilir kurumlar listesinin başında Meteoroloji Genel Müdürlüğü yer aldı. Bu sonuç sürpriz olarak nitelendirildi.
GÜNDEM , 18 Aralık 2019 Çarşamba, 13:59
Türkiye en çok o kuruma güveniyor!

HaberTürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Konsensus Araştırma ve Danışma şirketinin açıkladığı en güvenilir kurumlar listesinin verilerini paylaştı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yıllarca birinci olduğunu anımsatan Altaylı, bu yılki sonuçların herkesi şaşırtacağını iddia etti.

Türkiye'nin en güvenilir kurumları listesinin en başında Meteoroloji Genel Müdürlüğü yer alırken, bu kurumun hemen ardından ikinci sırada Türk Hava Kurumu geldi.

Türkiye'nin en güvenilir 10 kurumu sırasıyla şöyle:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü

Türk Hava Kurumu

Türk Silahlı Kuvvetleri

Devlet Hastaneleri

Devlet Okulları

Orman Genel Müdürlüğü

Devlet üniversiteleri

Polis ve emniyet güçleri

Belediyeler

Devlet kurumları

YERLİ VE MİLLİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hak edilmiş bir birincilik kazandığını savunan Altaylı, "Bilime dayalı, evrensel kurallar ile tespit yapıyor ve dünyadaki benzeri kurumlarla işbirliği içinde. 'En iyi ben bilirim' demiyor. Tüm meteorolojik tahmin kuruluşları ile bilgi alışverişi yapıyor, dünyadaki gelişmelerle anlık bağlantı halinde. 'Yerli ve millî' ama evrensel. Helal sana Meteoroloji" ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR