Türkiye'nin en büyük uluslararası organizasyonu Bursa'da
İznik - Orhangazi belediyeleri ve Bursa Valiliği desteğiyle Asics sponsorluğunda 18 - 20 Nisan 2014 tarihleri arasında düzenlenecek olan İznik Ultra Maratonu, 130 km, 80 km, 42 km ve 10 km yarışlarıyla Türkiye`nin en büyük uluslararası ultra maraton organizasyonu olacak.
BURSA , 07 Nisan 2014 Pazartesi, 11:38
Türkiye'nin en büyük uluslararası organizasyonu Bursa'da

Üçüncü kez İznik`te düzenlenecek ve üç gün sürecek 4 ayrı yarışa toplam 17 farklı ülkeden 1000`e yakın koşucunun katılması öngörülen maratonun, koşuculara unutulmaz bir deneyim yaşatacağı da belirtildi. İznik Ultra Maratonu, 130 km, 80 km, 42 km ve 10 km`lik parkurlarıyla her seviyedeki koşucuya üç gün boyunca zorlu ama bir o kadar da keyifli bir mücadele sunacak.
 
İznik ve Orhangazi`de gerçekleştirilecek parkur güzergahında Derbent, Süleymaniye, Müşküle (Demirışık), Narlıca, Sölöz, Sölöz Burnu, Örnekköy, Anaçayırı, Ilıca (Kaplıca), Boyalıca, Dikilitaş köyleri bulunuyor. 130 km`lik İznik Ultra, 25 saat limitli sürede yarışanların fiziksel ve zihinsel sınırlarını zorlayan bir rota çizerken 80 km`lik Orhangazi Ultra, 10 saat limitli süresiyle manzara eşliğinde zorlayıcı parkuruyla maratonculara farklı bir deneyim yaşatacak.
 
42 km`lik İznik Dağ Maratonu ise Türkiye`nin en dik tırmanışlı maratonu olarak koşucuları 1140 metreye tırmandırmayı hedefliyor. 10 km`lik İznik Koşusu, tarihi şehir içinde ultra koşucuları izlemeye ve desteklemeye gelenler için özel bir kutlama fırsatı sunacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR