Üç çocuğun can verdiği yangında kahreden detay!
İstanbul Tarlabaşı'nda 3 çocuğun can verdiği yangın faciasında kahreden detaylar ortaya çıktı. Çocukların kilitli bırakıldıkları odada uykudayken hayatını kaybettikleri öğrenildi.
GÜNDEM , 18 Mart 2017 Cumartesi, 17:03
Üç çocuğun can verdiği yangında kahreden detay!

Beyoğlu Tarlabaşı'nda bulunan Tatlıbadem Sokak'taki 4 katlı bir binanın en üst katındaki dairede çıkan yangında 3 çocuk hayatını kaybetti. İtfaiye ekipleri çıkış nedeni bilinmeyen yangını söndürdükten sonra daireye girdiklerinde korkunç manzara ile karşılaştı. 3 kardeşin cansız bedenleri aynı odada bulundu. Çocukların yakınları olay yerinde sinir krizi geçirdi.

YANGINA KİLİTLİ ODADA UYKUDA YAKALANDILAR

Yangının dört katlı bir binanın çatı katında, üç çocuk burada uyurken çıktığı belirtiliyor. Çocukların annelerinin Mardin'de olduğu, babalarının ve ablalarının da işe gittiği öğrenildi. Çocukların sobalı odada kilitli olarak bırakıldığı öğrenildi. İtfaiye aynı odada İsa (5), Abdurrahman (3) ve Vedat Şahin (2) 'in cansız bedenlerini buldu. Olayı duyarak eve gelen inşaat işçisi baba Ramazan Şahin ve aile bireyleri siniz krizi geçirdi.

BABA SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

İnşaat işçisi Baba Ramazan Şahin'in 16 çocuğunun olduğu öğrenirken ölen kardeşlerin çocuklar arasında en küçükler olduğu belirtildi.

Yangının olduğu daireye girmeye çalışan yakınları, polis ekipleri güçlükle sakinleştirdi. 3 küçük kardeşin cenazeleri incelemenin ardından evden çıkarılarak Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

MARDİN'DEN GÖÇ ETMİŞLER

Mahalleliler 3-4 yıl önce bu aynı binada bir kez daha yangın çıktığını söylerken, Şahin ailesinin Mardin Dargeçit'ten İstanbul'a göç ettikleri ve bir yıl önce apartmana taşındıkları öğrenildi.

DEMİRCAN: BABALARI İŞE GİTMİŞ, ANNELERİ MARDİN'DE

Olay yerine gelen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan "Başımız sağolsun. Gerçekten üzüntü verici bir durum. Üç yavrumuz burada hayatını kaybetti. Çekme katlı bir apartman dairesi. Babaları işe gitmiş, anneleri Mardin'de. Kardeşleri de işe gitmiş. Sabah çocukları katı yakıtla çalışan sobanın bulunduğu bir odaya kilitli olarak bırakılmış. Muhtemelen sobadan çıkan alevler yorganları yakıyor. Alevler tüm daireyi sarınca çocuklar vefat ediyor. Ailenin acısını paylaşıyorum. Başımız sağolsun" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR