UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı açıkladı! "Türkiye'den bir kulübe teklif..."
UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, Avrupa Süper Ligi için çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yardımcı, Türk takımlarına teklif yapılıp yapılmamasıyla ilgili "Türkiye'den bir kulübe teklif yapıldığını zannetmiyorum, olsa bile, söylediğim gibi UEFA ve FIFA'nın getireceği yaptırımları TFF uygulamak zorunda." dedi.
SPOR , 20 Nisan 2021 Salı, 23:47
UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı açıkladı! "Türkiye'den bir kulübe teklif..."

UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, Avrupa Süper Ligi için çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"Çözülme bekliyorduk zaten"

"Aldığımız bilgiye göre Manchester City ve Chelsea çekilmiş, Atletico Madrid de muhtemelen çekilecekmiş. Çözülme bekliyorduk zaten. Öyle bir özelleşme, böyle bir darbe dünya futbolu için kabul edilemezdi. Ceferin'in dediği gibi, siz kimsiniz de futbolu sahipleniyorsunuz? Siz başkansınız. Futbolun coşkusu var. Bunun gerçekleşmesi mümkün değildi, Cuma günü daha büyük yaptırımlar gelecek."

"Türkiye'den bir kulübe teklif yapıldığını zannetmiyorum"

"Türkiye'den herhangi bir kulübe teklif yapıldı mı?" sorusuna Yardımcı, "Türkiye'den bir kulübe teklif yapıldığını zannetmiyorum, olsa bile, söylediğim gibi UEFA ve FIFA'nın getireceği yaptırımları TFF uygulamak zorunda." dedi.

"Men gündeme gelmedi"

"Avrupa Süper Ligi'ne imza atan takımların bu sene Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nden men edilecekleri konusu hiç gündeme gelmedi, tartışılmadı bile. Böyle bir şey olacağını da sanmıyorum."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR