Ülke siyaseti kazanır
Arınç, HAS Parti'nin AK Parti ile bütünleşme kararı alması halinde, ülke siyasetine yapacağı olumlu katkı bakımından da çok faydalı olacağını söyledi.
GÜNDEM , 12 Temmuz 2012 Perşembe, 20:18
Ülke siyaseti kazanır

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) Başkanı Turgay Türker ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

Türker'den derneğin çalışmaları hakkında bilgi alan Arınç, 25 yıllık geçmişi olan EMD'nin çok önemli bir kuruluş olduğunu söyledi.
Siyasi istikrarın ekonomik istikrarı da beraberinde getirdiğini aktaran Arınç, Türkiye'nin 10 yıldan beri siyasi istikrarı yakalayarak ekonomide de büyük gelişme sağladığını bildirdi.

 

HAS Parti ile bütünleşme

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ile görüşmesinin çok önemli olduğunu belirterek, ''Toplantıdan sonra Sayın Kurtulmuş, Sayın Başbakan'ın kendilerine birlikte çalışma arzusunu ilettiğini ifade etti.

Arınç, Kurtulmuş'un fevkalade iyi yetişmiş, müspet ve birikimli olduğunu, HAS Parti'de siyaset yapan pek çok kişiyi de tanıdığını belirterek, şöyle konuştu:


''Onların da ülkemiz için faydalı hizmetler yapabileceklerini düşünüyorum. Her ne kadar geçtiğimiz seçimde aldıkları oy oranı gerçekten çok düşükse de bu onların Türkiye için yapacakları siyasetin güçsüz olduğu anlamına gelmez. Ben eğer olumlu bir karar alırlar da AK Parti ile bütünleşmek isterlerse bunun, AK Partimiz için de HAS Parti için de ülkemizin siyasetine yapacağı olumlu, pozitif katkı bakımından da çok faydalı olacağını düşünürüm. Sayın Başbakanımızı böyle bir teklifte bulunduğu için, böyle bir olumlu görüşme yaptığı için de ayrıca kutluyorum. Çünkü Numan Kurtulmuş bir bilim adamı ve akademisyen olmanın yanı sıra geçmişten bu yana siyasetini ilkeli, dürüst, kararlı yapan bir insandır. Beğendiğimiz hususiyetleri vardır. O ve arkadaşlarının AK Parti'de eğer bulunurlar ve siyaset yapma imkanları olursa pozitif bir katkı sağlayacaklarını düşünürüm.'' 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR