Üniversiteli genç kız manken olacağım derken...
Çanakkale’nin Biga ilçesinde okuyan yabancı uyruklu öğrenci, mankenlik için başvurduğu ajans tarafından dolandırıldı.
GÜNDEM , 27 Mayıs 2015 Çarşamba, 11:43
Üniversiteli genç kız manken olacağım derken...
Olay önceki gün Biga’da meydana geldi. Biga ÇOMÜ BİİBF’de okuyan yabancı uyruklu öğrenci, internette gördüğü bir ajansa manken olma umuduyla başvurdu. Kendisini ajans yetkilisi olarak tanıtan şahsa resimlerini ve para gönderen yabancı uyruklu öğrenci bir süre sonra dolandırıldığını anlayınca karakola gidip şikayetçi oldu. ÇOMÜ Biga İktisadi ve İdari Bilimler fakültesinde okuyan Y.A.K.isimli yabancı uyruklu öğrenci ekonomik durumunun kötü olması nedeniyle ek iş aramaya başladı.

İnternette N. Ajans isimli mankenlik ajansının ilanını gören Y.A.K., internet sitesinde verilen numarayı arayarak kendisini firma yetkilisi olarak tanıtan şahısla telefonda görüştü. 

Firma yetkilisi olduğunu belirten şahıs Y.A.K.’den boy resimlerini istemesi üzerine, fotoğraf çektirip internet aracılığı ile şahsa gönderdi. Firma yetkilisi olduğunu belirten şahıs kısa süre sonra Y.A.K.’yi arayarak hosteslik için gerekli şartlara sahip olduğunu, vereceği hesaba ajansa kayıt parası olarak 780 TL yatırmasını istedi. Y.A.K. verilen hesap numarasına şahsın istediği tutarı yatırdıktan sonra beklemeye başladı. Aradan bir hafta geçtikten sonra firmayı tekrar arayan Y.A.K, görüştüğü şahsın T.C. numarası olmadan işlem yapmadıklarını belirtti. Parasının geri iadesinin talep eden Y.A.K. olumsuz cevap alınca İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikayetçi oldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR