Yarın sokağa çıkma yasağı saat kaçta başlayacak? 27 Haziran yasak saatleri
Yarın sokağa çıkma yasağı yan, 27 Haziran Cumartesi günü saat kaçta başlayıp kaçta bitecek? YKS öncesinde alınan kararın detayları İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle birlikte belli oldu. Peki, 27 Haziran Cumartesi yani yarın sokağa çıkma yasağı kaç saat sürecek? İşte, İçişleri Bakanlığı sokağa çıkma yasağı genelgesi...
GÜNDEM , 26 Haziran 2020 Cuma, 08:49
Yarın sokağa çıkma yasağı saat kaçta başlayacak? 27 Haziran yasak saatleri

27 Haziran Cumartesi günü sokağa çıkma yasağı ile ilgili detaylar belli oldu. İçişleri Bakanlığı sokağa çıkma yasağı genelgesinde yer alan detaylara göre sokağa çıkma yasağı saatleri ve "Yarın sokağa çıkma yasağı kaç saat sürecek?" sorusunun cevabını haberimizde derledik. İşte, merak edilen saatler...

YASAK 81 İLDE UYGULANACAK

YKS 2020'nin 27 Haziran Cumartesi ve 28 Haziran Pazar günlerinde yapılacak olması nedeniyle bu hafta sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Belirli saatlerde uygulanacak yasak kapsamında öğrencilerin sınav öncesinde ve sonrasında yoğunluk oluşmadan sınavlarını bitirmesi ve virüsün yayılımını oluşturacak ortamın gerçekleşmemesi amacıyla kısıtlama uygulanacak.

YKS'nin tüm illerde yapılacak olması nedeniyle kısıtlama da 81 ilin tamamında gerçekleşecek. Belirli saatler arasında sınırlı sokağa çıkma kısıtlaması olacak.

27-28 HAZİRAN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ

Bu hafta sonu YKS nedeniyle uygulanacak olan kısıtlamanın saatleri İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderildi.

Buna göre YKS'nin yapılacağı 27 Haziran Cumartesi 09.30-15.00, 28 Haziran Pazar 09.30-18.30 saatleri arasında 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Sınava gireceklerden toplu taşıma kullananların bir yakını, özel araçla gelinmesi halinde sürücüyle adayın bir yakını kısıtlamaya tabi olmayacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR