Yeni Osmangazi'ye yeni caddeler
Yunuseli’de alt yapı çalışmalarına devam eden Osmangazi Belediyesi tarafından bölgedeki caddeler de genişletiliyor. Akyıldız Caddesi’nde kamulaştırması tamamlanan 5 bina belediye ekipleri tarafından yıkıldı.
BURSA , 28 Mayıs 2012 Pazartesi, 15:26
Yeni Osmangazi'ye yeni caddeler
Osmangazi Belediyesi, geleceğin modern şehrini kurmak ve kentin yoğun mahallelerinde vatandaşların ferahlayacağı alanlar oluşturmak amacıyla kamulaştırma çalışmalarını sürdürüyor. Yeni Osmangazi olarak gösterilen Yunuseli’de ihtiyacı karşılamayan Akyıldız Caddesi’nde encümen kararı ile kamulaştırılan 5 bina belediye yıkım ekipleri tarafından yerle bir edildi. Yıkımlarla elde edilen toplam bin 196 metrekare alanın büyük bir kısmı cadde genişlemesinde kalan bölümü ise yeşil alan olarak kullanılacak.

Yunuseli Mahallesi’nde gerçekleştirilen kamulaştırma yıkımını izleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, planlı bir şehir oluşturmak için çalıştıklarını belirterek, “Yunuseli yeni Osmangazi’nin kurulduğu bir bölgemiz. Kaçak yapılaşmanın olmadığı bir yer. Burada alt yapıyı geliştiriyoruz. Kamulaştırma yaparak caddeleri açıyor, sağlıklı bir kentleşme için adımlarımızı sürdürüyoruz. Bugün de Akyıldız Caddesi’nde kamulaştırdığımız 5 binayı yıkıyoruz. Caddeyi genişleterek ulaşımı rahatlatıyoruz” dedi.

Başkan Dündar, ihtiyaç duyulan noktalarda kamulaştırma yıkımlarının süreceğini de sözlerine ekledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR