Yılbaşı gecesi terör estiren maganda yakalandı
İstanbul Maltepe'de yılbaşı gecesi tabancayla pencereden ateş eden maganda yakalandı. Evinde tabanca, şarjörler ve fişekler eve geçirilen magandaya, "kuru sıkı ve gaz tabancalarına kullanma kanununa muhalefet" suçundan adli işlem yapıldı.
GÜNDEM , 02 Ocak 2021 Cumartesi, 13:23
Yılbaşı gecesi terör estiren maganda yakalandı

Yılbaşı gecesi Maltepe Fındıklı Mahallesi'nde meydana gelen olayda Sercan A. (23) evinde arkadaşlarıyla eğlenmeye başladı.

Eğlencenin dozunu kaçıran A., tabancayla havaya ateş açmaya başladı. Defalarca tetiğe basan şahıs terör estirdiği o anları kaydettirip bir de sosyal medyada yayınladı. Şahsın terör estirdiği o anlar kameralara yansıdı.

PENCEREDEN ATEŞ AÇIP TERÖR ESTİRDİ

Paylaşımın ardından harekete geçen polis ekipleri, kimliğini tespit ettikleri şahsı evinde yakaladı. Yapılan aramalarda kurusıkı tabanca, 2 adet şarjör ve 26 adet fişek ele geçirildi. Aramaların ardından Sercan A. gözaltına alınırken, ele geçirilen malzemelere de el konuldu. Emniyete götürülen A'ya "kuru sıkı ve gaz tabancalarına kullanma kanununa muhalefet" suçundan adli işlem yapıldı. İşlemleri tamamlanan şahıs savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR