Yıldırım'da çevre seferberliği
Yıldırım Belediyesi, ‘Yeşil Yıldırım’ hedefiyle çevre çalışmalarına hız verdi.
BURSA , 11 Ağustos 2015 Salı, 15:08
Yıldırım'da çevre seferberliği
Yıldırım Belediyesi, çevre korunması konusunda da ilçede önemli hizmetleri hayata geçiriyor. Özellikle geri dönüşüm ve atıklar konusunda hassas olduklarını vurgulayan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçenin bu konuda örnek olduğunu, 203 farklı noktada her gün ekipler tarafından atık toplandığını söyledi.

Son aylarda Yıldırım’ın farklı noktalarında çevre konusunda bilgilendirmeler yapıldığını vurgulayan Edebali, “Üç binden fazla hemşehrimize ulaşarak çevre bilinci konusunda farkındalık oluşturduk. Maksadımız bu rakamı daha da artırarak Yıldırım’da toplumsal bir bilinç oluşturmak” dedi.

Artan sanayileşme ve plansız yapılaşmanın çevre içinmodern çağın en önemli tehdit unsurlarından birisi olduğuna işaret eden Başkan İsmail Hakkı Edebali, “İnsanoğlunun sorumsuzca meydana getirdiği çevre tahribatları ile dünyamızın dengesi bozuluyor ve alışık olmadığımız doğal afetler yaşanıyor. Yıldırım Belediyesi’nin çevre yönetim anlayışı sadece çevreyi korumakla sınırlı değil. En az bu kadar önemsediğimiz bir diğer konu, Yıldırım’a yeni güzellikler kazandırmak, doğa ile insan arasındaki uyumu artırmaktır” diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR