Yıldırım'dan, Muharrem İnce'nin adaylığına ilk yorum
Başbakan Binali Yıldırım, CHP'den Muharrem İnce'nin adaylığı hakkındaki soruya "Hayırlı uğurlu olsun tabi ki adaylar olacak ve bütün adaylar kendi projelerini hedeflerini anlatacaklar. Milletiz herkesi dinleyecek sonunda ülke için millet için en doğru kararı verecektir" diye konuştu.
GÜNDEM , 04 Mayıs 2018 Cuma, 11:36
Yıldırım'dan, Muharrem İnce'nin adaylığına ilk yorum

Başbakan Yıldırım ve MHP lideri Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığı için Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) gitti. YSK çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Mithatpaşa Caddesi ile Meşrûtiyet Caddesi ve bağlantılı ara sokaklar araç trafiğine kapatıldı, arama noktaları oluşturuldu. Vatandaşlar Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi Türk bayrakları ile büyük bir coşkuyla karşıladı. Başbakan Yıldırım YSK önüne geldiğinde aracından indikten sonra vatandaşları selamladı. Vatandaşlar, "Ankara seninle gurur duyuyor" sloganları attı.

Başbakan Binali Yıldırım şöyle konuştu: "Tarihi bir gün yaşıyoruz. Türkiye'nin daha istikrarlı bir yönetim sistemi için çıktığımız bu yolda bir adımı hayırlısıyla atmış bulunuyoruz. 24 haziran seçimlerinde AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu cumhur ittifakının ortak adayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için başvurumuzu Sayın Devlet Bahçeli ve bendeniz biraz önce yaptık. Biz bu seçim en sağlam çatı altında giriyoruz. Bizim çatımız millettir. Bizim ittifakımız aziz milletimizdir. Biz, birbirine kaybettirmenin değil topyekun Türkiye'nin kazanmasını esas alıyoruz.

MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli ile aldığımız bu kararın ülkemiz milletimiz siyasi hayatımız ve adayımız Recep Tayyip Erdoğan için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

SORU CEVAP

-CHP'nin adayı Muharrem İnce oldu. Nasıl değerlendiriyorsunuz?

"Hayırlı uğurlu olsun tabi ki adaylar olacak ve bütün adaylar kendi projelerini hedeflerini anlatacaklar. Milletiz herkesi dinleyecek sonunda ülke için millet için en doğru kararı verecektir. 24 Haziran'da söz de karar da milletin olacaktır."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR