Hava Durumu

#Nilüfer Belediyesi

Bursa Hakimiyet - Nilüfer Belediyesi haberleri, son dakika gelişmeleri, detaylı bilgiler ve tüm gelişmeler, Nilüfer Belediyesi haber sayfasında canlı gelişmelerle ulaşabilirsiniz.

Bursa Nilüfer Belediyesi dev arsayı satışa çıkarıyor! İşte fiyatı... Haber

Bursa Nilüfer Belediyesi dev arsayı satışa çıkarıyor! İşte fiyatı...

Nilüfer Belediyesi, Kayapa Çamlık Mahallesi'nde bulunan 1 adet arsayı satma kararı aldı. 1/1000 Ölçekli Kayapa Toplu Konut Alanı Uygulama İmar Planı dahilinde “Ticaret Alanında" kalan 6297 Ada 1 Parsel sayılı arsanın 53 milyon TL'den satılması planlanıyor. İHALE TARİHİ AÇIKLANDI 4 bin 212 metrekarelik arsa 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 36'ıncı maddesine göre ihale edilecek. Kapalı teklif usulü ile yapılması planlanan ihale, 3 Temmuz Çarşamba günü saat 14.00’de Belediye Encümeninde gerçekleştirilecek. - BAŞKAN ÖZDEMİR'DEN BORÇ AÇIKLAMASI Geçtiğimiz ay basın mensuplarıyla bir araya gelen Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, belediyenin elindeki mal varlıklarının satılıp satılmayacağının sorulması üzerine, “Mudanya’nın üretebildiği gelir kaynakları ile Nilüfer’in aynı değil. Oradaki fırsatlar daha az. Kamu malları satılmaz diye bir kural yok. Önemli olan adil olmak, açık satış yapmaktır. Önemli olan budur. Daha önce satışa çıkarılan gayrimenkuller vardı. Ama talip olan çıkmamış. Böyle çözülmez. 100 lira size milyon nefes aldırıyor. Başka modeller üzerinde çalışıyorum. Hukuki altyapılarına bakıyorum. Bu model olursa, bir şeyi de satmamış olacağım. Borç da kalmamış olacak. Nilüfer Belediyesi’nin bine yakın malı var. Her biri para edebilir. Ama sistem kurmazsak, bir modelle yürümezsek futbol kulüpleri gibi olur.” cevabını vermişti.

Bursa'da ücretsiz dağıtılacak bisikletler hakkında yeni gelişme! Haber

Bursa'da ücretsiz dağıtılacak bisikletler hakkında yeni gelişme!

Nilüfer Belediye Başkanlığı, 151'i 24 jant, 269'u 26 jant olmak üzere yüzlerce bisiklet dağıtacağını duyurmuştu. Belediye, çocukları bisiklet kullanmaya teşvik etmek amacıyla “En Çalışkan Kim?” Bisiklet Projesi kapsamında başarılı öğrencilere bisiklet alınması için ihale yayımladı. RESMEN İPTAL OLDU 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19'uncu maddesine göre açık ihale usulü ile yapılması planlanan ihale iptal oldu. Yapılan açıklamada, ihalenin teklif veren istekli çıkmaması nedeniyle iptal olduğu belirtildi. Belediye henüz ihalenin tekrar açılıp açılmayacağı konusunda açıklama yapmadı. “EN ÇALIŞKAN KİM? BİSİKLET PROJESİ" NEDİR? En Çalışkan Kim? Bisiklet Dağıtım Şenliği, Nilüfer’de bulunan devlet okullarında başarı gösteren ilk ve orta öğretim öğrencilerine, çevreci, sağlıklı ve tasarruflu ulaşım aracı olan bisiklet ile öğrencileri buluşturarak toplumsal farkındalığı sağlamaktadır. Haziran ayı içerisinde Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Nilüfer ilçesinde bulunan, özel eğitim okullarında okuyan engelli öğrenciler de dâhil olmak üzere, ilk ve orta dereceli okulların okul birincileri listesi talep edilerek dağıtım yapılacak öğrenciler belirlenmektedir. En çalışkan kim projesi ile bisiklet dağıtımında, başarılı öğrenciler okulları tarafından belirlendiği için kişisel bir başvuru olmamaktadır. Eğitim öğretim yılının son haftasında öğrenci ve aileler gerçekleştirilen organizasyona davet edilmekte ve bisikletler şenlik yapıldıktan sonra araçlarla okullara teslim edilmektedir. Çevreci bir ulaşım aracı olan bisikleti sevdirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla ayrıca öğrencilere kask, kilit, eldiven ve dizlik de armağan edilmektedir.

Bursa'da belediye ücretsiz bisiklet dağıtacak! Haber

Bursa'da belediye ücretsiz bisiklet dağıtacak!

Nilüfer Belediye Başkanlığı, 151'i 24 jant, 269'u 26 jant olmak üzere yüzlerce bisiklet alacak. Nilüfer Belediyesi, çocukları bisiklet kullanmaya teşvik etmek amacıyla “En Çalışkan Kim?” Bisiklet Projesi kapsamında başarılı öğrencilere bisiklet alınması için ihale yayımladı. Bisiklet alımları 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacak.  “EN ÇALIŞKAN KİM?” BİSİKLET PROJESİ... “En Çalışkan Kim?” Bisiklet Dağıtım Şenliği Nilüfer’de bulunan devlet okullarında başarı gösteren ilk ve orta öğretim öğrencilerine, çevreci, sağlıklı ve tasarruflu ulaşım aracı olan bisiklet ile öğrencileri buluşturarak toplumsal farkındalığı sağlamaktadır. Haziran ayı içerisinde Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Nilüfer ilçesinde bulunan, özel eğitim okullarında okuyan engelli öğrenciler de dâhil olmak üzere, ilk ve orta dereceli okulların okul birincileri listesi talep edilerek dağıtım yapılacak öğrenciler belirlenmektedir. En çalışkan kim projesi ile bisiklet dağıtımında, başarılı öğrenciler okulları tarafından belirlendiği için kişisel bir başvuru olmamaktadır. Eğitim öğretim yılının son haftasında öğrenci ve aileler gerçekleştirilen organizasyona davet edilmekte ve bisikletler şenlik yapıldıktan sonra araçlarla okullara teslim edilmektedir. Çevreci bir ulaşım aracı olan bisikleti sevdirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla ayrıca öğrencilere kask, kilit, eldiven ve dizlik de armağan edilmektedir.

Bursa'da  yüz binlerce fide ücretsiz dağıtıldı Haber

Bursa'da yüz binlerce fide ücretsiz dağıtıldı

Nilüfer Belediyesi, 5 yıldır olduğu gibi bu yılda “Fide Bizden Ürün Sizden” kampanyasıyla vatandaşları yüz binlerce fideyle buluşturarak üretime teşvik ediyor. Nilüfer Belediyesi Halk Evi önünde dağıtımı devam eden fidelere vatandaşlar, yoğun ilgi gösterirken, çeşitli türlerden domates, biber ve patlıcan fideleri 3 gün boyunca vatandaşla buluşacak. Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir de dağıtım ekiplerine katılarak vatandaşlara ücretsiz fide dağıttı. Kampanya gösterilen ilginin memnuniyet verici olduğunu ifade eden Başkan Özdemir, hedeflerinin kentte tarım bilincini geliştirip gelecek nesillerle tanıştırmak olduğunu belirtti. Sağlıklı gıdaya erişim ve tarımın önemini adaylık sürecinde hep dile getirdiğini kaydeden Özdemir, “Toprağına, tohumuna sahip çıkan bir Nilüfer için çalışacağımızı söyledik. İklim değişikliği tarım ve sağlıklı gıdaya erişim gelecekte çok daha fazla önem kazanacak. Tarım alanlarının talan edilmesi üretimi azaltacak ve erişim krizine yol açacak. Tarımın desteklenmesi ve toprakların aktif hale getirilmesini istiyoruz. Bu konularda kırsal bölgelerle ortak çalışmalar içerisindeyiz. Üreticinin girdi ve pazarlama sorunu var. Onların örgütlenmesi ve desteklenmesi çok önemli. Doğru üretim, toprak analizi gibi konularda işbirliği yaparak kooperatifimiz aracılığıyla pazarlama desteği sunacağız. Bizim amacımız tarım topraklarının daha aktif hale gelmesidir. Tarım alanlarının korunması için gereken adımları atacağız. Talan edilmesine müsaade etmeyeceğiz. Bizler sizlere hizmet etmek için buralardayız” dedi. Nilüferli çiftçilerin yerel tohumlardan zirai ilaç kullanmadan yetiştirdiği fideleri ücretsiz dağıttıklarını ifade eden Başkan Özdemir, “3 gün boyunca çeşitli türlerden domates, biber ve patlıcan fidelerinden bu yıl 300 binin üzerinde fideyi dağıtmaya başladık. Dilerim birçok Nilüferli ürün yetiştirmenin keyfine varır. Bu kampanyada emek veren herkese, özellikle de dağıtımız bu fideleri üreten çiftçilerimize ve çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Diktiğiniz fideler bol ürün versin, bereketli olsun” şeklinde konuştu. Başkan Şadi Özdemir daha sonra fide üretimi gerçekleştiren çiftçilere teşekkür sertifikası verdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.