Hava Durumu

Bursa Terminali'nde kriz! Selefinden halefine "zarf" göndermesi: Senin dönemin tamamlandı

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşım iştirakı BURULAŞ'ın eski genel müdürü Mehmet Kürşat Çapar, isim vermeden halefi Fahrettin Beşli'ye göndermede bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 06.07.2024 20:55
Haber Güncellenme Tarihi: 06.07.2024 22:19
Kaynak: İsmail Karaduman
Bursa Terminali'nde kriz! Selefinden halefine "zarf" göndermesi: Senin dönemin tamamlandı

Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’ndeki “Diyanet Mola” platformunun kaldırılmasıyla ilgili tartışmalar sürüyor.

Terminal binasındaki “Diyanet Mola” platformunun BURULAŞ Genel Müdürü Fahrettin Beşli'nin talimatıyla kaldırıldığı iddiası sonrası Büyükşehir Belediyesinden yalanlama gelmişti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşım işletmesi BURULAŞ, söz konusu iddiaların ve Bursa Müftülüğü'nün açıklamasının aksine Diyanet Mola standının kapatılması kararının 2024 Ocak ayında geçmiş dönem BURULAŞ Genel Müdürlüğü tarafından alındığını duyurmuştu.

ESKİ MÜDÜRDEN 'ZARF' GÖNDERMESİ: SENİN DÖNEMİN TAMAMLANDI

BURULAŞ eski Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar, yeni BURULAŞ yönetiminin açıklaması sonrası sosyal medya platformu Facebook üzerinden dikkat çeken bir paylaşıma imza attı.

Çapar'ın "Alıntıdır" notunu düştüğü bir fıkrayla, isim vermeden halefi Fahrettin Beşli'ye göndermede bulunduğu yorumları yapıldı.

İşte Çapar'ın paylaşımı: 

Şirketin birinde çalışan genel müdür, yaşlılığın da etkisiyle işinden ayrılmış.

Yerine yeni bir genel müdür alınmış. Eski genel müdür, yeni genel müdüre tecrübelerini anlatmış ve üç adet zarf bırakmış. Her biri numaralı olan bu üç zarf için, her başı sıkıştığında sırayla bir tanesini açmasını söylemiş.

Yeni genel müdür işe başlamış. Misyon ve vizyonunu belirledikten sonra verim artsın, işyerinde sinerji ortamı oluşsun diye çalışanlarına çeşitli seminerler verdirmiş.

Bir sene iyi giden işler birdenbire bozulmaya başlamış. Çaresizlik içinde kıvranırken yeni genel müdür, merakla birinci zarfı açmış.

Zarfta; “Kendinden önceki müdürü suçla!” yazdığını görmüş. Yeni genel müdür şirket çalışanlarını hemen toplatarak, eski genel müdürün izlediği politikaların sıkıntısını çektiklerini söylemiş ve suçlamalarda bulunmuş.

İşler bir süre daha yolunda gitmiş, fakat başka bir sorunla karşılaşmışlar. Yeni genel müdür hemen ikinci zarfı açmış.

Zarfta; “Şirketi yeniden organize et.” yazıyormuş. Yeni genel müdür, şirketi revizyondan geçirmiş, sorun çözülmüş, ancak bir süre sonra işler yine bozulmuş.

Yeni genel müdür son çare olarak üçüncü zarfı açmış.

Zarfta; “Senin dönemin tamamlandı. Üç zarf da sen hazırla ve senden sonra şirketi yönetecek kişiye ver” yazıyormuş.

Kaynak: İsmail Karaduman

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.