Hava Durumu

#Bursa Haberi

Bursa Hakimiyet - Bursa Haberi haberleri, son dakika gelişmeleri, detaylı bilgiler ve tüm gelişmeler, Bursa Haberi haber sayfasında canlı gelişmelerle ulaşabilirsiniz.

Kadınlar, Bursa Gürsu'da bir araya geldi Haber

Kadınlar, Bursa Gürsu'da bir araya geldi

Toplumsal kalkınmada kadınların rolünü ve potansiyelini vurgulamak, kadınların güçlendirilmesi için gerekli adımları tartışmak ve çözüm önerileri geliştirmek amacıyla hazırlanan “Güçlü Kadın Güçlü Toplum Çalıştayı” gerçekleştirildi. Çalıştay’a, Bursa ve Gürsu'daki kamu kurumları yetkilileri, sanayi temsilcileri, sivil toplum kuruluşları yetkilileri, akademisyenler, kadın girişimciler ve çalışanlar katıldı. Kadınların sosyo-ekonomik durumu, yeni teknolojilerin ve iş modellerinin kadınların sosyo ekonomik yaşamlarına etkileri, kadınların girişimciliği ve işgücüne katılımı, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadınların güçlendirilmesi, eğitim ve farkındalık çalışmaları, politika ve yasal düzenlemeler, kurumlar arası iş birliği modelleri gibi konu başlıklarında düzenlenen Çalıştay’a yoğun bir ilgi vardı. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Ayşegül Coşkun, “Mahalle bazlı yerel kadın liderleri yetiştireceğiz. Hepsi birbirinden değerli ve ilgi çekici eğitim ve atölye çalışmalarımız olacak. Kadın ve gençlere yönelik temel yaşam becerileri, mesleki beceri ve girişimcilik eğitimleri vereceğiz. Yetenekli Kadın markamız altında çok farklı süreçler öngörmekteyiz” dedi. Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Bu Çalıştay’ın sonunda ortaya çıkacak önerileri değerlendirip ona göre adımlar atmayı planlıyoruz. Süreci bölgemizdeki tüm aktörlerimizle birlikte planlamak ve yönetmek istiyoruz. Paydaşlarımızla birlikte çalışarak kadınlarımızın yaşadığı sorunları anlamak ve çözüm üretmek noktasında ülkemize örnek olacak bir platform kurmayı hedefliyoruz. Yetenekli Kadın markamız altında ilerleyecek süreçlerde web ve mobil uygulamalar da kullanacağız” diye konuştu. Dr. Gül Çiçek Zengin Bintaş'ın yönettiği 'Kadının Ekonomik Hayata Katılımı' panelinde BEBKA adına Elif Boz Ulutaş ve TKDK adına Bilal Tunç konuşmacı olarak yer aldı. Prof. Dr. Nimet Korkmaz’ın yönettiği ikinci oturumun konusu ise, 'Kadınların Sosyal Hayata Katılımı' oldu. Panelde Gürsu Kadın Girişimi, Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Sümeyye Işık, BUMKAD Kurucu Başkanı Ülfet Öztürk, Epsa A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir ile Marmara ve İç Anadolu Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Zuhal Aslı Saka konuşmacı olarak yer aldı.

Tam 2 bin 799 metrekare: Bursa'da dev arsa satışa çıktı! İşte fiyatı... Haber

Tam 2 bin 799 metrekare: Bursa'da dev arsa satışa çıktı! İşte fiyatı...

Bursa 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimliği Satış Memurluğu, açık artırma ile arsa satılacağını duyurdu. 33 milyon 597 bin 600 TL muhammen bedelle satışa sunulan arsa, açık artırma yöntemiyle en yüksek teklifi verenin olacak. Satış Memurluğu tarafından yapılan açıklamada, "Bursa İli Osmangazi İlçesi Demirtaş Köyü Mahallesi 744 Ada 6 Parsel numarasında kayıtlı bulunan ve ana taşınmaz niteliği "Arsa" olan 2.799,80 m2 yüzölçümündeki taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Taşınmaz üzerinde düzensiz sırada kısmen budanmış 20 yaş üstü bir kaç tane zeytin ağacı bulunmaktadır. Taşınmaz Demirtaş Caddesi Yoluna cepheli olup, yeni sanayi yerleşim alanları içerisinde kalmaktadır. Taşınmaz eğimsiz tabi zemin kotunda olup, etrafında sanayi yapıları bulunmaktadır. Taşınmazın çevresinde ticari yapılar ve konut amaçlı yapılar bulunmaktadır. Taşınmaza özel araçlar ve taşınmaza yakın konumda olan toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanmaktadır. Her türlü belediye hizmetinden faydalanan taşınmazın bulunduğu yerde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon şebeke sisteminin tesis edildiği belirlenmiştir." ifadeleri yer aldı. İŞTE İLANA KOYULAN TARLANIN ÖZELLİKLERİ Adresi: Bursa İli Osmangazi İlçesi Demirtaş Mahallesi 744 Ada 6 Parsel Yüzölçümü : 2.799,80 m2 İmar Durumu: 1/1000 Ölçekli Demirtaş Uygulama İmar Planı Revizyonu kapsamında yapı yaklaşma mesafesi 10 metre komşu parsellerden 3 metre olmak üzere KAKS: 1,00 Hmaks: 10,50 metre sanayi depolama alanında kalmaktadır. Kıymeti: 33.597.600,00 TL KDV Oranı: % 10 ARTIRMA BİLGİLERİ 1.Artırma Başlangıç Tarih ve Saati : 22/05/2024 - 10:09 Bitiş Tarih ve Saati : 29/05/2024 - 10:09 2.Artırma Başlangıç Tarih ve Saati : 21/06/2024 - 10:09 Bitiş Tarih ve Saati : 28/06/2024 - 10:09

Bursaspor eski başkanı ve iş insanı Emin Adanur tutuklandı! Haber

Bursaspor eski başkanı ve iş insanı Emin Adanur tutuklandı!

Dün saat 12,30 sıralarında Nilüfer ilçesinde iddiaya göre işadamı Emin Adanur ait olduğu eve icraya giden 2 avukat ile 1 icra memurunun darp edildiği olayla ilgili soruşturma başlatan Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı, icra takibinde görevli icra memuru ve avukatlara yönelik olarak “Görevi Yaptırmamak İçin Direnme, Kasten Yaralama, Tehdit, Hakaret” suçlarını işledikleri iddia edilen şüpheliler Emin Adanur, B.C.K, B.Y.B. ve. İ.A. ile ilgili olarak; yakalama kararı çıkardı. Şüpheliler Emin Adanur ve B.C.K. Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. Müteahhit işadamı Emin Adanur ile B.C.K.'nın Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünde adli işlemleri devam ederken diğer 2 şüphelinin ise yakalama çalışmalarının sürdüğü bildirildi. Emin Adanur'un yakınlarına olaya kendisinin karışmadığını ifade ettiği öğrenildi. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü, soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında bilgi verileceği aktarıldı. Öte yandan Bursa Barosu da avukatlar ve icra memuruna yönelik saldırıya tepki gösterip, olayın takipçisi olacaklarını kaydettiler. TUTUKLANDI! Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan ve "Görevi yaptırmamak için direnme" suçlarını işledikleri öne sürülen Emin Adanur, ve B.C.K. sevk edildiği Bursa Nöbetçi Sulh Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Öte yandan diğer 2 şüphelinin ise yakalama çalışmaları sürüyor.

Bursa'da fabrika işçilerinden 'keyfi işten çıkarma’ eylemi: Bu herkese yapılmış tehdittir! Haber

Bursa'da fabrika işçilerinden 'keyfi işten çıkarma’ eylemi: Bu herkese yapılmış tehdittir!

Bursa Nilüfer Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Alman Continental Grup bünyesinde Bırsa’da Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Contitech Lastik A.Ş. işçileri bir arkadaşlarının keyfi uygulama sonucu işten çıkarıldığını öne sürerek fabrika önünde eylem başlattı. İddiaya göre süspansiyon sistemleri üretimi yapılan fabrikada işveren temsilcisi ile yaşadığı tartışma sırasında sesini işveren temsilcisinden daha fazla yükselten 17 yıllık bir çalışanın iş sözleşmesindeki cezai müeyyideler yerine haksız biçimde sözleşmesi fesih edildi. Sendika ve işyeri arasındaki görüşmelerden sonuç alınamayınca da işçiler grev hakkını kullanmak üzere fabrika önünde eylem başlattı. Petrol-İş sendikasının fabrikada 10 yıldır örgütlü olduğunu ve yaşananlar karşısında atılması gereken adımların iş sözleşmesinde net ifadelerle yer aldığını belirten Petrol-İş Bursa Şube Başkanı Ersin Birgül, “Biz sendika olarak bu durumun çözümü noktasında adımlar attık. Diyaloglar kurduk. Arkadaşımıza özür de dilettik. Ama özür bile kabul görmedi. Yaklaşımın direkt işten çıkartma değil uygun cezalardan biri olması yönündeki talebimizi de ilettik. Ama bizim yaklaşımımız karşılıksız kaldı. Müsamaha gösterilmeyerek ‘biz iş hakkını sonlandırıyoruz’ gibi bir durum oluştu. 2 günlük süreçte diyaloglarımız karşılıksız kalınca mücadele kararı aldık. Buradan hep birlikte sesimizi duyurarak çözüm noktası arıyoruz. Bu yaşanan hakka hukuka uygun bir şey değil. Arkadaşımız daha önce bu iş yerinde iş yeri işçi temsilciliği de yapmış bir arkadaşımız. 17 yıldır burada çalışıyor, alın teri döküyor. Buraya girdiğinde gencecik, sapasağlam bir arkadaşımızken şu anda belinde 2, boynunda 3 fıtık var. Kolu yarıdan yukarıya kaldıramıyor. Bu fabrikada bu hale gelmiş bir arkadaşımızın iş akdi, fabrikaya daha dün yönetici olarak gelmiş bir işveren temsilcisiyle sade bir diyaloğunda ‘Sadece sesini onun ses tonundan daha yüksek kullandığı’ gerekçesiyle acımasız bir şekilde sonlandırılmaya çalışılıyor. Toplu sözleşmemizde zaten böyle bir durumun karşılığı net bir şekilde belirtilmiş. Uyarı, yazılı uyarı, yevmiye cezası gibi tekrar durumlarında yaşanacaklar açık ve net. Arkadaşımızla ilgili sorun giderilene kadar buradayız. Çözüm yolu arayalım dedik. Bir araya gelelim dedik. İlk başlarda bir yaklaşımları vardı ama sonradan ondan da uzaklaştılar. Biz adım adım attıkça onlar geri çekildiler. Bir kişiye yapılmış haksızlık, herkese yapılmış tehdittir. Ben bunu savunuyorum. Bu minvalde yol alıyoruz. Çünkü bugün bu yapılana sessiz kalındığında yarın benzerlerinin ve bunun çoklarının yaşanacağını biliyoruz. Uyuşmazlık oluşturan birkaç konu daha oldu aramızda. Oralarda da hep yapıcı yaklaşımlar gösterdik, sergilemeye çalıştık. Onlara da karşılık görmedik” dedi. Bu arada işyerinde üretim devam ederken işçiler vardiya değişimlerinde işten çıkarılan arkadaşlarına destek vermek için sendika öncülüğünde protesto eylemlerine katılıyor.

Meteoroloji'den Bursa için sıcaklık uyarısı! Gelecek hafta termometreler... (12 Nisan 2024 Bursa hava durumu) Haber

Meteoroloji'den Bursa için sıcaklık uyarısı! Gelecek hafta termometreler... (12 Nisan 2024 Bursa hava durumu)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Bursa için yeni hava durumu raporunu yayımladı. Ramazan Bayramı'nın son gününde Bursa'da hava nasıl olacak? Gelecek hafta sıcaklıklar yükseliyor. İşte ayrıntılar... Bursa'da gün boyunca parçalı bulutlu ve güneşli hava hakim olacak. Termometreler en düşük 16 dereceyi, en yüksek 24 dereceyi gösterecek. BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (12 NİSAN 2024) BURSA’DA BAYRAMIN SON GÜNÜNDE HAVA DURUMU NASIL? Meteoroloji’nin 5 günlük hava tahmin raporuna göre Bursa genelinde termometreler 20 derece seviyesi üzerinde seyrederken bayramın son gününde de az ve parçalı bulutlu-güneşli bir gökyüzünün hakim olması bekleniyor. Hafta sonunun ilk gününde (CUMARTESİ) sıcaklık sabah saatlerinde 10 derece olarak ölçülüyor. Gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 24 derece seviyelerinde ölçülecek. Haftanın son gününde (PAZAR) sıcaklık sabah saatlerinde 11 derece olarak ölçülüyor. Gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 24 derece seviyelerinde ölçülecek. Yeni haftannın ilk gününde (PAZARTESİ) ise sabah saatlerinde termometreler 10 derece olarak ölçülürken gün içerisinde parçalı bulutlu hava ile birlikte en yüksek sıcaklık 27 derece seviyelerinde ölçülecek. Yeni haftannın ikinci gününde (SALI) ise sabah saatlerinde termometreler 13 derece olarak ölçülürken gün içerisinde parçalı bulutlu hava ile birlikte en yüksek sıcaklık 31 derece seviyelerinde ölçülecek. BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

Bursa'ya Ramazan Bayramı'nda ücretsiz ulaşım müjdesi! O hatlar... Haber

Bursa'ya Ramazan Bayramı'nda ücretsiz ulaşım müjdesi! O hatlar...

Bursa'da Ramazan Bayramı boyunca ücretsiz hizmet verecek mezarlık hatları belli oldu. İşte BURULAŞ tarafından yapılan açıklama: Aşağıda belirtilmiş olan hatlar sadece 09.04.2024 ve 12.04.2024 (09.04.2024 ve 12.04.2024 tarihleri dahil) tarihleri arası çalışır. Bu hatlarda çalışan araçlar yolcuları ücretsiz taşırlar. KESTEL İSTASYONU – ERDOĞAN KÖY MEZARLIĞI Güzergah: Kestel İst. – Erdoğanköy Mezarlığı • Araçlar Kestel İst. hareketinden sonra diğer duraklarda sadece yolcu alırlar, Erdoğanköy Mezarlığına kadar yolcu indirmesi yapmazlar. • Araçlar Erdoğanköy Mezarlığı hareketinden sonra diğer duraklarda sadece yolcu indirmesi yaparlar, Kestel İst.’ a kadar yolcu almazlar. Kestel İstasyonu: 10:15 – 11:15 – 12:15 – 13:15 – 14:15 – 15:15 – 16:15 -17:15 Erdoğan Köy Mezarlığı: 11:30 – 12:30 – 13:30 – 14:30 – 15:30 – 16:30 – 17:30 – 18:30 EMEK İSTASYONU – HASKÖY MEZARLIĞI Güzergah: Emek İst. – Korupark Kavşağı – Mudanya Yolu – Bademli Kavşağı – Hasköy – Hasköy mezarlığı • Araçlar Emek İst. hareketinden sonra diğer duraklarda sadece yolcu alırlar, Hasköy Mezarlığına kadar yolcu indirmesi yapmazlar. • Araçlar Hasköy Mezarlığı hareketinden sonra diğer duraklarda sadece yolcu indirmesi yaparlar, Emek İst.’ a kadar yolcu almazlar. Emek İstasyonu: 10:15 – 11:15 – 12:15 – 13:15 – 14:15 – 15:15 – 16:15 – 17:15 Hasköy Mezarlığı: 11:30 – 12:30 – 13:30 – 14:30 – 15:30 – 16:30 – 17:30 – 18:30 KENT MEYDANI – HAMİTLER KENT MEZARLIĞI Güzergah: Kent Meydanı – Ulubatlı Hasan Bulvarı – İzmir Yolu – Yeni Mudanya Yolu – Filament Kavşağı – Kavaklı Cad. – Albayrak Cad. – Hamitler Kent Mezarlığı Dönüş (aynı) • Araçlar Kent Meydanı hareketinden sonra diğer duraklarda sadece yolcu alırlar, Hamitler Kent Mezarlığına kadar yolcu indirmesi yapmazlar. • Araçlar Hamitler Kent Mezarlığı içindeki güzergahı dolaşıp yolcu alırlar ve indirirler. • Araçlar Hamitler Kent Mezarlığı hareketinden sonra diğer duraklarda sadece yolcu indirmesi yaparlar, Kent Meydanına kadar yolcu almazlar. Kent Meydanı: 10:15 – 11:15 – 12:15 – 13:15 – 14:15 – 15:15 – 16:15 – 17:15 Hamitler Kent Mezarlığı: 11:30 – 12:30 – 13:30 – 14:30 – 15:30 – 16:30 – 17:30 – 18:30

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.